укр рус eng
Мы вам позвоним Оставьте ваш телефонный номер
+38 (044) 38-39-145 +38 (044) 35-35-145 Спрашивайте!
info@prestige-ic.com.ua Обращайтесь!
Советы застрахованным
Типові питання та відповіді "Зелена картка"

Чи передбачене у будь-який спосіб додаткове підтвердження страховиком чинності укладеного договору міжнародного страхування «зелена картка»?
Як перевірити чинність (валідність) договору міжнародного страхування (страхового сертифікату) «Зелена картка»?

З’ясувати статус страхового сертифіката «Зелена картка» за його номером на задану дату або ж за номером транспортного засобу можна через Інтернет-портал МТСБУ (www.mtsbu.ua). Для цього необхідно на головній сторінці порталу натиснути кнопку «Перевірка чинності». Після здійснення пошуку, для встановлення страховика, що видав страховий сертифікат «Зелена картка», у відповіді ЦБД МТСБУ натиснути зліва виділене синім кольором слово «Деталізація».

Укладення договору міжнародного страхування «Зелена картка» (Поліс білого кольору) по відношенню до відповідного наземного транспортного засобу посвідчується страховим сертифікатом «Зелена картка» (зеленого кольору). 

 

 

Чи потрібно всіх водіїв, які планують експлуатувати транспортний засіб закордоном, вписувати в страховий сертифікат «зелена картка»?

Ні, не потрібно. Страховий сертифікат «Зелена картка», виданий по відношенню до відповідного транспортного засобу поширюється на тих водіїв, які на законних підставах керують цим забезпеченим транспортним засобом. 

 

 

У яких випадках правомірною є відмова страховика в укладенні договору міжнародного страхування «зелена картка»?

Договір міжнародного страхування, посвідчений відповідним уніфікованим страховим сертифікатом «Зелена картка», укладається лише по відношенню до транспортних засобів, що зареєстровані в Україні, у разі їх виїзду до країн-членів міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка».

Забороняється укладення таких договорів страхування на території України по відношенню до транспортних засобів з іноземною реєстрацією та по відношенню до транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю, проте не пройшли його на час укладення договорів ОСЦПВВНТЗ.

 

 

Який строк дії «зеленої картки» і яка її вартість?

Страхові сертифікати «Зелена картка» за договорами міжнародного страхування цивільно-правової відповідальності видаються на строк 15 днів, 1 місяць, 1 рік.

Більш повна інформація розміщена на Інтернет-порталі МТСБУ (www.mtsbu.ua) у розділі «Для споживачів» (натисніть почергово кнопки «Міжнародне автострахування» та «Скільки коштує страховий сертифікат»).

 

 

З якою періодичністю змінюються розміри єдиних тарифів за міжнародними договорами автострахування «зелена картка»?

Максимальні розміри встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2005 р. №5 «Про затвердження максимальних розмірів страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Розрахунок розмірів страхових платежів за договорами міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів проводиться залежно від типу транспортного засобу, строку дії договору страхування та держави, на яку поширюється дія договору страхування.

Розмір страхового платежу за договором міжнародного обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів обчислюється в гривнях виходячи з офіційного обмінного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком на дату укладення такого договору.

Відповідно до статті 7.3. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів» МТСБУ встановлює обов’язкові для своїх повних членів єдині розміри страхових платежів за договорами міжнародного страхування «Зелена картка» у межах, які не перевищують максимальні розміри страхових платежів, встановлених Кабінетом Міністрів України.

 

 

Чи поширюються пільги, передбачені п. 13.2 ст. 13 Закону на міжнародні договори «зелена картка»?

Пільги, що передбачаються ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» для відповідної категорії громадян застосовуються виключно при укладенні внутрішніх договорів страхування. На договори міжнародного страхування «Зелена картка» такі пільги НЕ поширюються.

 

 

Які дії страхувальника у разі настання ДТП на території країни відвідування?

Рекомендованими діями страхувальника при настанні ДТП за кордоном описані на другому аркуші страхового сертифікату «Зелена картка», а саме є:

 

У разі відсутності у іноземного водія-винуватця страхового покриття на дату ДТП, або ж якщо ДТП сталося за участю водіїв з різних країн на території третьої країни слід звернутися безпосередньо до національного Бюро країни ДТП (контактні дані про такі бюро зазначені на зворотній стороні страхового сертифіката «Зелена картка»).

 

 

Ким відшкодовується шкода, заподіяна потерпілому у ДТП на території іноземної держави?

Страховий сертифікат «Зелена картка» покриває шкоду, заподіяну водієм забезпеченого транспортного засобу на території країн-членів міжнародної системи «Зелена картка», що зазначені в такому сертифікаті.

Шкода, заподіяна з вини водія – іноземця відшкодовується іноземним страховиком відповідальності такого водія, а шкода заподіяна водієм незастрахованого транспортного засобу – Національним Бюро чи Гарантійним Фондом країни ДТП.

Інформація про страхову компанію водія-винуватця ДТП зазвичай зазначається у Єврорапорті (European Accident Statement), який складається під час ДТП або у документах поліції, якщо вона фіксувала обставини та наслідки пригоди.

З метою захисту прав українських громадян – потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах за кордоном МТСБУ підписано з деякими національними Бюро країн-членів міжнародної системи автострахування «Зелена картка» Угоди «Про захист відвідувачів».

Відповідно до зазначених Угод МТСБУ, на підставі звернення потерпілого (наприклад, водія транспортного засобу з українською реєстрацією), може надати інформаційно-консультаційну допомогу в частині встановлення страховика відповідальності водія транспортного засобу, що спричинив ДТП.

Після з’ясування інформації про компетентного страховика відповідальності перед третіми особами, подальше листування щодо виплати страхового відшкодування доцільно вести безпосередньо із таким страховиком.

До відома. У разі наявності договору добровільного страхування транспортного засобу (КАСКО) дія якого поширюється на територію країни відвідання на території якої сталася ДТП, необхідно діяти відповідно до рекомендацій КАСКО Страховика.

 

 

Чи визнаються українські сертифікати «зелена карта» на тимчасово окупованій території АР Крим?

Українські страхові сертифікати «Зелена картка» не покривають територію України, у тому числі тимчасово окуповану територію АР Крим.

Українські страхові сертифікати «Зелена картка» діють на території країн, які не викреслені у розділі 8. «Територія дії» страхового сертифікату.

 

 

Чи може бути врегульована справа за ксерокопією іноземного страхового сертифікату «Зелена картка»?

Якщо в матеріалах справи за наслідками ДТП є лише ксерокопія страхового сертифікату «Зелена картка» іноземного водія-винуватця ДТП, МТСБУ має обов’язково дочекатися на своє звернення чіткої відповіді від національного Бюро та/або іноземного страховика відповідальності стосовно підтвердження або не підтвердження страхового покриття на дату цього ДТП.

 

Джерело: http://www.mtsbu.ua/files/20161228/anwers.pdf

Мы используем файлы Cookie для улучшения работы, персонализации и повышения удобства пользования нашим сайтом. Продолжая посещать сайт, вы соглашаетесь с нашей Политикой конфиденциальности.
Подробнее
Принять