Сільськогосподарське виробництво – одне з найбільш ризикованих напрямів господарської діяльності. Непередбачуваність природних умов та мінливість обсягів збору врожаїв є основними факторами, що впливають на рівень доходів сільськогосподарських товаровиробників. Посів та вирощування сільськогосподарських культур тягне за собою значні фінансові витрати Вашого підприємства.
Страхова компанія «ПРЕСТИЖ» пропонує Вам укласти договір страхування сільськогосподарських ризиків.
Що страхується?
- Майбутній (очікуваний) урожай сільськогосподарських культур відкритого та/або захищеного ґрунту та/або багаторічних насаджень плодоносного віку.
- Фактичні затрати Страхувальника на посів (висаджування) та вирощування сільськогосподарської культури відкритого та/або захищеного ґрунту.
- Багаторічні насадження: дерева, кущі, плодово-ягідні насадження, виноградники.
- Майбутній (очікуваний) урожай сільськогосподарських культур відкритого та/або захищеного ґрунту та/або багаторічних насаджень плодоносного віку на базі Індексу погоди.
Хто може виступати страхувальником?
Фізичні особи та юридичні особи, незалежно від форм власності, резиденти та нерезиденти України.
Які страхові ризики передбачені договором страхування?
При страхування майбутнього врожаю та багаторічних насаджень страховими ризиками є:
- вимерзання озимих культур та багаторічних сіяних трав посіву минулих років (строк використання яких за агротехнічними нормами не закінчився);
- заморозок; ожеледь; град; сильний вітер (буря, ураган); надлишкове зволоження; удар блискавки; земельний або земельно-водний сель; землетрус; гірські обвали і схід лавин; зсув; зневоднення на землях, що підлягають примусовому зрошенню або заводненню; посуха; пожежа, за виключенням лісових пожеж;
- епіфітотійний розвиток хвороб рослин; епіфітотійне розмноження шкідників рослин;
- протиправні дії третіх осіб;
- Інші ймовірні та випадкові події.
Який розмір страхової суми?
При страхуванні майбутнього (очікуваного) урожаю сільськогосподарських культур відкритого та/або захищеного ґрунту та/або багаторічних насаджень – у межах вартості майбутнього (очікуваного) врожаю, який визначається на підставі середньої врожайності з 1 га у районі або регіоні, або за даними обліку у господарстві Страхувальника, як це зазначено у договорі страхування, за останні 5 років чи іншого, обумовленого договором терміну, шляхом множення середньої врожайності на ціну метричної одиниці майбутнього врожаю культури (виду продукції) та на площу, прийняту на страхування.
При страхуванні фактичних затрат Страхувальника на посів (висаджування) та вирощування сільськогосподарської культури відкритого та/або захищеного ґрунту – в розмірі планових або середніх за 3-5 останніх років затрат господарства на посів (висаджування) та вирощування сільгоспкультури, на підставі даних плану економічного та соціального розвитку господарства (бізнес-плану), відповідних бухгалтерських документів.
При страхуванні багаторічних насаджень – за домовленістю сторін на підставі даних бухгалтерського обліку Страхувальника, інвентарних карток обліку цих насаджень або середньої вартості аналогічних насаджень на одному гектарі, що склалась в даному районі чи регіоні.
Чи передбачена договором франшиза?
Розмір безумовної франшизи встановлюється за згодою сторін.
Скільки коштує договір страхування?
Страховий тариф складає від 2,0% до 7,0% і більше відсотків страхової суми.
На який термін може бути укладено договір страхування?
Договір страхування укладається на один рік або інший строк, узгоджений сторонами, але не більше одного сезону (циклу) вирощування однієї культури (групи культур).
Територія дії договору?
Україна (конкретне місце вирощування культури).
Як визначається розмір страхового відшкодування?
Розмір страхового відшкодування визначається виходячи з фактично завданого збитку