укр рос eng
Ми зателефонуємо Залиште ваш
телефонний номер
info@prestige-ic.com.ua Звертайтесь!
Поради застрахованим
Типові питання та відповіді обов'язкова "Автоцивілка"

Чи підлягає обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності сільськогосподарська техніка?

Внутрішні договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів укладаються по відношенню до тих наземних транспортних засобів, щодо яких встановлені коригуючі коефіцієнти залежно від їх типу.

На даний час коригуючі коефіцієнти встановлені по відношенню до наступних типів транспортних засобів:

Якщо транспортних засіб не відноситься до вказаних типів, то по відношенню до нього не може бути укладений договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, оскільки такий пристрій відповідно Закону «Про ОСЦПВВНТЗ» не вважається транспортним засобом (абз. 2 п. 1.5 ст. 1). Проте, по відношенню до таких транспортних засобів можуть бути укладені добровільні договори страхування цивільно-правової відповідальності.

 

 

Як отримати дублікат полісу?

Для отримання дублікату поліса необхідно звернутися із заявою до страховика, з яким був укладений діючий внутрішній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, зазначивши в ній причини видачі дублікату.

 

 

Яка категорія громадян звільнена від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності?

Згідно п. 13.1. ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»,учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом, інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.

Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

 

 

Як відшкодовується шкода у випадку, якщо ДТП сталася з вини кількох учасників?

Згідно п. 36.3. ст. 36 Закону про ОСЦПВВНТЗ,у разі якщо відповідальними за заподіяння неподільної шкоди взаємопов'язаними, сукупними діями є декілька осіб, розмір страхового відшкодування (регламентної виплати) за кожну з таких осіб визначається шляхом поділу розміру заподіяної шкоди на кількість таких осіб.

 

 

Якщо автомобіль (у тому числі, який припарковано) пошкоджено невстановленим транспортним засобом?

У випадку заподіяння шкоди в результаті дорожньо-транспортної пригоди, що відбулася з вини невстановленого транспортного засобу, МТСБУ відшкодовує виключно шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, та не відшкодовує шкоду, заподіяної майну (підпункт б) п.41.1. ст. 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільноправової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).

 

 

Як врегульовується випадок коли ДТП сталося з вини обох учасників?

У разі якщо ДТП сталося за участю водіїв двох транспортних засобів і обидва водії є винуватцями, то кожен з них має розраховувати на відшкодування 50% від заподіяної йому шкоди з урахуванням зазначених обмежень.

 

 

Який термін подання заяви про страхове відшкодування?

Термін подання заяви особою, яка має право на отримання страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів складає 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП (ст. 35 Закону).

У разі якщо заява про здійснення страхового відшкодування чи інші документи, необхідні для прийняття рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), подані з порушенням строку, встановленого цим Законом, строк прийняття рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та його виплату збільшується на кількість днів такого прострочення. (абз. 5 п. 36.2 ст. 36 Закону) Підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди. (п. 37.1.4 ст. 37.1 ст. 37 Закону).

 

 

Коли складається Європротокол?

Згідно п. 33.2. ст. 33 Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ», у разі настання дорожньо-транспортної пригоди за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови відсутності травмованих (загиблих) людей, а також за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння, за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ці водії мають право спільно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду(Європротокол).

У такому разі водії транспортних засобів після складення повідомлення (Європротоколу) мають право залишити місце дорожньо-транспортної пригоди та звільняються від обов'язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання. У разі оформлення Європротоколу, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів (50°000 грн.), затверджених Уповноваженим органом за поданням МТСБУ, що діяли на день настання страхового випадку.

 

 

У який спосіб може бути оформлена сплата франшизи?

Сплата франшизи може бути оформлена будь-яким документом, який засвідчуватиме факт її сплати.

 

 

Чи може водій звернутися до страховика (МТСБУ) через декілька місяців після ДТП?

Водій, причетний до ДТП, має невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП, письмово надати своєму страховику (МТСБУ у випадках, передбачених ст. 41 Закону про ОСЦПВ) повідомлення про ДТП. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику заяву про страхове відшкодування.

Неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди, є підставою для прийняття страховиком рішення про відмову у здійсненні страхового відшкодування.

 

 

Як можна перевірити статус договору (полісу) ОСЦПВВНТЗ та страховика за вказаною серією та номером полісу на конкретну дату?

Статус полісу ОСЦПВВНТЗ «бланк не використаний» в єдиній централізованій базі даних має поліс, що був переданий страховику, однак відомості про використання такого бланку страховиком до бази даних не внесені.

Статус «не дійсний» - Враховуючи втрату деякими страховиками членства у МТСБУ та несвоєчасне внесення ними відомостей щодо укладених договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів до ЦБД МТСБУ, з метою попередження автовласників, МТСБУ на своєму сайті в мережі Інтернет розмістило інформацію, що відповідні бланки договорів не можуть бути використані для укладання договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, а укладені на таких бланках договори можуть бути визнані в судовому порядку недійсними. Зазначені поліси обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів в єдиній централізованій базі даних мають статус «поліс не дійсний».

 

 

Яка передбачена відповідальність за відсутність чинного договору (поліса) ОСЦПВВНТЗ, укладеного на перевіряє мий транспортний засіб?

Статтею 126. Кодексу України про Адміністративні правопорушення передбачено наступне: Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Що означає, коли після введення номеру поліса або номеру транспортного засобу, щодо якого укладено договір страхування, інформація в ЦБД відсутня?

Дані щодо укладених договорів обов’язкового страхування вносяться страховими компаніями в єдину базу максимально оперативно, але не пізніше 25 числа місяця, наступного за місяцем укладення договору страхування.

Якщо договір (поліс) був укладений нещодавно, можливо, страховик ще не подав інформацію до центральної бази даних МТСБУ.

Якщо ж з моменту оформлення полісу пройшов вже досить великий термін, а поліс не знаходиться за пошуком в ЦБД МТСБУ, існує ймовірність того, що страховик допустив помилку при внесенні даних, або ж агент продав недійсний поліс. У будь-якому випадку, рекомендуємо якнайшвидше зв'язатися зі страховою компанією для з'ясування всіх деталей.

 

Джерело: http://www.mtsbu.ua/files/20161228/anwers.pdf

Ми використовуємо файли Cookie для поліпшення роботи, персоналізації та підвищення зручності користування нашим сайтом. Продовжуючи відвідувати сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності.
Детальніше
Прийняти