укр рос eng
Ми зателефонуємо Залиште ваш
телефонний номер
info@prestige-ic.com.ua Звертайтесь!
Страхові поняття та терміни
Страхові поняття літера Л

ЛІГА СТРАХОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ (League of Insurance Organizations of Ukraine) — некомерційне об'єднання страховиків з метою обстоювання їхніх інтересів у владних структурах, сприяння розвитку страхового законодавства, підвищення кваліфікації персоналу та інформаційного забезпечення страхових компаній, налагодження контактів з відповідними об'єднаннями (асоціаціями) інших держав.

 

ЛІКВІДНІСТЬ   (liquidity) — а)   спроможність    страховика    своєчасно    виконувати    свої  фінансові  зобов'язання,  передусім сплачувати борги; б) показник того, як швидко можна реалізувати матеріальні цінності і отримати гроші, необхідні для покриття зобов'язань.

 

ЛІМІТ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТРАХОВИКА (limit of the responsibility) - граничний розмір страхового відшкодування в межах страхової суми, який за згодою сторін може встановлюватись у договорі страхування по окремому страховому ризику та/або випадку, по одиниці та /або групі застрахованого майна, по одній постраждалій особі, по одній вимозі, по першому страховому випадку тощо.

 

ЛІМІТ  СТРАХУВАННЯ  (limit  of  the  insurer)   -   максимальна   грошова   сума,  в  межах  якої  можна  застрахувати  матеріальні  цінності, життя, здоров'я й т.д., виходячи зі зробленої оцінки ризику

 

ЛІЦЕНЗІЯ НА СТРАХОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ (insurance licence) — документ, що засвідчує право страхової компанії брати на страхування (перестрахування) страхові ризики певного виду. Видається Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, має спеціальну форму і містить такі обов'язкові реквізити: повну і скорочену назви страховика та його юридичну адресу, перелік видів страхування з добровільного і обов'язкового страхування, назву території, на якій страховик і його філії мають право укладати договори страхування, термін дії, реєстраційний номер і дату видачі ліцензії, підпис уповноваженої особи. У разі порушення страхового законодавства ліцензія може бути відкликана.

 

ЛІЦЕНЗУВАННЯ  (licensing)  -  видача,  переоформлення  та  анулювання  ліцензій,  видача  дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ.

 

ЛЛОЙД (Lloyd's) — а) міжнародний страховий ринок, розташований у Лондонському Сіті; б) корпорація (об'єднання) юридичне незалежних страховиків, кожний з яких самостійно приймає на страхування ризики, виходячи зі своїх фінансових можливостей. Кожний член "Ллойду" на забезпечення своєї діяльності має внести вагому суму у вигляді депозиту. Члени "Ллойду" об'єднані в синдикати, які очолюють андерайтери. Останні приймають на страхування ризики від імені членів синдикату. Заснований в 1734 році. Нині є великим страховиком і перестраховиком, особливо морських, авіаційних, автомобільних нафтогазодобувних ризиків. Багато українських страховиків перестраховують ризики на Ллойдовському ринку.

Ми використовуємо файли Cookie для поліпшення роботи, персоналізації та підвищення зручності користування нашим сайтом. Продовжуючи відвідувати сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності.
Детальніше
Прийняти