укр рос eng
Ми зателефонуємо Залиште ваш
телефонний номер
info@prestige-ic.com.ua Звертайтесь!
Страхові поняття та терміни
Страхові поняття літера З

ЗАГОСТРЕННЯ ХРОНІЧНОЇ ХВОРОБИ (aggravation of chronic illness) - період перебігу хронічної хвороби, впродовж якого наявні суб’єктивні скарги та об’єктивні клінічні прояви хвороби, що потребують медикаментозного та іншого лікування до настання періоду ремісії (визначається лікарем).

 

ЗАПАС ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ (нетто-активи) (solvency margin) — один із найважливіших показників надійності страховика. Визначається як різниця між загальною вартістю активів та сумою нематеріальних активів і зобов'язань. Страхові зобов'язання беруться такими, що дорівнюють  технічним резервам. На будь-яку дату фактичний  запас платоспроможності має бути не меншим за нормативний.

 

ЗАСТРАХОВАНА  ОСОБА  (insured) — фізична  особа,  майнові  інтереси  якої пов’язані з життям, здоров’ям та працездатністю, є предметом договору страхування та на користь якої Страхувальником укладено із Страховиком договір страхування і яка може набувати прав і обов’язків Страхувальника згідно з договором страхування.

 

ЗАЯВА НА СТРАХУВАННЯ (propose) – письмовий документ про бажання укласти договір страхування.

 

ЗАЯВА   ПРО   ЗНИЩЕННЯ   АБО   ПОШКОДЖЕННЯ   ЗАСТРАХОВАНОГО   МАЙНА   (claim)   —    подається   страхувальником   своєму страховикові в письмовій формі з метою отримання страхового відшкодування. На підставі цього документа за наявності страхового випадку складається страховий акт.

 

ЗАЯВЛЕНИЙ ЗБИТОК (declared loss) - грошове  вираження  збитку  (шкоди),  нанесеного  майновим  інтересам страхувальника (застрахованого) у результаті настання страхового випадку, про факт якого в порядку, установленому законом або договором страхування, заявлено страховикові.

 

ЗАЯВНИК (proposer) — особа,  яка  в  письмовій або усній формі висловлює намір придбати страховий поліс чи повідомляє про настання страхового випадку.

 

ЗБИТОК (claim) — у страхуванні термін має кілька значень. Серед них: а) втрата (шкода), що підлягає відшкодуванню страховиком; б) факт настання страхового випадку (реалізації страхового ризику); в) справа, що містить документи страховика з конкретного страхового випадку, які підтверджують обґрунтованість виплати.

 

ЗЕЛЕНА  КАРТКА  (green card) —  назва  однойменної  системи  міжнародних  договорів  і страхового  свідоцтва  про страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів, які виїжджають у країни — члени цієї системи. Дістала назву від кольору і форми полісу. Заснована в 1949 році. Нині членами Міжнародної системи є понад 40 країн Європи, Азії і Африки. У червні 1997 року до складу членів системи Зелена картка прийнято Україну.

 

ЗНИЩЕННЯ МАЙНА (destruction) - втрата майном своїх експлуатаційних споживчих якостей, внаслідок чого унеможливлюється їх відновлення і подальше використання майна за своїм призначенням. Майно вважається знищеним при технічній неможливості його відновлення або, якщо воно знаходиться в такому стані, коли необхідні відновлювані витрати дорівнюють або перевищують його вартість безпосередньо перед настанням страхового випадку.

 

ЗНОС  МАЙНА  (deterioration  of  property)  -  втрата  вартості  майна  порівняно  з  вартістю аналогічного нового майна, зумовлена частковою або повною втратою первісних технічних та технологічних якостей майна, внаслідок його експлуатації або старіння.

Ми використовуємо файли Cookie для поліпшення роботи, персоналізації та підвищення зручності користування нашим сайтом. Продовжуючи відвідувати сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності.
Детальніше
Прийняти