укр рос eng
Ми зателефонуємо Залиште ваш
телефонний номер
info@prestige-ic.com.ua Звертайтесь!
Страхові поняття та терміни
Страхові поняття літера О

ОБЛІГАТОРНЕ  ПЕРЕСТРАХУВАННЯ  (obligatory reinsurance)  - договір перестрахування, в межах якого всі договори страхування певного виду повинні бути передані цедентом у перестрахування.

 

ОБОВ'ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ (compulsory insurance) — форма страхування, що грунтується на принципах обов'язковості як для страхувальника, так і для страховика. Обов’язкове страхування має велику перевагу перед добровільним страхуванням у тому, що дозволяє різко знизити тарифи і здешевити страхові послуги. Водночас йому притаманні й недоліки, які полягають у тому, що обов’язкове страхування не враховує фінансових можливостей кожного страхувальника, особливостей об'єктів страхування і страхових ризиків. Обсяг відповідальності страховика в обов’язковому страхуванні, як правило, значно нижча за реальну вартість майна. Законодавством України передбачено здійснення обов’язкового страхування з 27 видів. Більшість видів обов’язкового страхування становить страхування окремих категорій громадян: (народних депутатів України, працівників силових структур, податкової, митної, ветеринарної служби, пасажирів та ін.), цивільної відповідальності власників транспортних засобів, урожаю сільськогосподарських культур у державних підприємствах тощо.

 

ОБОВ'ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ПАСАЖИРІВ (compulsoiy passengers insurance) — здійснюється від нещасного випадку в дорозі і поширюється на пасажирів морського, річкового, повітряного, залізничного та автобусного транспорту. Страхова премія входить у вартість квитка.

 

ОСОБА,  ДОПУЩЕНА  ДО  КЕРУВАННЯ  ТРАНСПОРТНИМ  ЗАСОБОМ   (person  admitted  to  drive  vehicle)  -  зазначена  у  договорі страхування фізична особа, яка допущена у встановленому законодавством  порядку до керування зазначеним у договорі страхування транспортним засобом.

 

ОСОБИСТЕ СТРАХУВАННЯ (personal insurance) — галузь страхування, в якій об'єктом страхових відносин є життя, здоров'я і працездатність людини. О. с. спрямоване на забезпечення захисту сімейних доходів громадян, а також на нагромадження ними коштів для підвищення рівня свого фінансового благополуччя.

 

ОЦІНКА РИЗИКУ (estimation of risk) — аналіз обставин, які всебічно характеризують ризик на підставі інформації, що подається в повному обсязі. Оцінка ризику здійснюється як перед підписанням страхового договору, так і після настання страхового випадку.

Ми використовуємо файли Cookie для поліпшення роботи, персоналізації та підвищення зручності користування нашим сайтом. Продовжуючи відвідувати сайт, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності.
Детальніше
Прийняти